Çocukların gelişiminde oyunun yeri çok büyüktür. Farklı oyunlar çocuğun gelişimi için farklı katkılar sunacak ve ilerideki hayatına olumlu yönde yansıyacaktır. Samsun Atakum bölgesinde hizmet veren Tırtıl Yuva Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak salgın hastalık nedeniyle evden çıkamayan ve kreşe/anaokuluna gidemeyen çocuklar için bazı oyunlar paylaşmak istedik.

Paylaştığımız oyunların büyük bir çoğunluğunu evdeki araç ve gereçleri kullanarak yapabilirsiniz. Hatta yaş grubuna bağlı olarak oyunun yapım aşamasında çocuğunuza bazı görevler vererek bazı kısımları onun tamamlamasını isteyebilirsiniz. Bu durum hem çocuğunuzun daha fazla vakit geçirmesini hemde oyunu daha çok sevmesini sağlayacaktır.

Evde Çocuklarla Oynanacak Oyunlar

Basit malzemeler ile yapabileceğiniz oyunlar ile el göz koordinasyonu, dikkat geliştirme, nefes geliştirme, renk kavramlarının öğrenilmesi gibi farklı katkılar sunacaktır.

Video içerisinde 12 farklı okul öncesi çocuk oyunu bulunmaktadır. Evde çocuk oyunu yapımı nasıl olacağı ile detaylı videoları videonun Youtube sayfasından açıklamalar bölümünde bulabilirsiniz.

Evde çocuklarla oynanacak oyunlar

Evde Kardeşle Oynanabilecek Oyunlar

Neredeyse tüm çocuklar içerisinde yarış olan oyunları çok sever. Rekabeti belirli bir ölçüde tutabildiğiniz sürece bu tür oyunları oynatabilirsiniz. Eğer rekabeti kontrol edemiyorsanız olumsuz sonuçlara neden olabileceğini unutmayın.

Yapımı önceki videodaki oyunlara göre daha uğraştırıcı olsa da her yaş gurubu için eğlenceli oyunlardır. Saatlerce keyifli vakitler geçirilmesini sağlayacaktır.

Videoda rekabetin yüksek olduğu 3 farklı oyunu görebilirsiniz. Oyunlarda el göz koordinasyonunun gelişimi açısından faydalı olup denge kavramının öğrenilmesi açısından faydalı olacaktır.

Evde 2 kişilik çocuk oyunları

Evde Eğitici Çocuk Oyunları Yapımı

İlk videoya göre nispeten daha uğraştırıcı olsa da içerisinde rakam ve sayı oyunlarının bulunduğu 5 yaş eğitici oyunlar için videodaki oyun örneklerini incelemenizi tavsiye ederiz. 16 farklı oyunun bulunduğu videoda 3 yaş, 4 yaş 5 yaş, 6 yaş çocukların uzun süreler ilgisini çekecek oyunlar bulunmaktadır.

Belirli aralıklarla evde oyun yapımı ve eğitici çocuk oyunları için videolar bulunan Hepsam youtube kanalına abone olarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz.

Atakum Kreş firması Tırtıl Yuva olarak Anaokulu etkinlikleri ve okul öncesi çocuk oyunları olarak kreşte uygulattığımız bazı oyunları evden çıkmadığımız günlerde sizlerle paylaşmak istedik. Sizde evde çocuğunuzla oynadığınız oyunları bizimle paylaşarak diğer anne ve babalarla paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Okul Öncesi Çocuk Oyunları – Anaokulu Etkinlikleri