Tırtıl Yuva Koza Sınıfı 36 – 48 aylık çocuklara kreş ve gündüz bakım evi hizmeti vermektedir.

Bütün sınıflarla birlikte koza sınıfındaki öğrenciler de kahvaltıya kadar serbest zamanda oyun oynar. Kahvaltı saati geldiğinde sıra olarak önce eller yıkanır ardından da herkes kendi masasına oturur. Kahvaltılar yapılır ve kahvaltıdan sonra eller yıkanır.

Sabah kahvaltısının ardından sabah sporu ve yoga yapmak için tüm koza sınıfı hava durumuna bağlı olarak geniş ve ferah bahçemize veya okulumuzun alt katında bulunan salona iner. Öğrenciler sınıfta bulunan suluklarından su içerek masadaki yerlerini alır ve aylık olarak planlanmış olan etkinliklerini yapmaya başlar. Sınıflarda bulunan sulukların içerisindeki sular her sabah yıkanarak değiştirilir. Hafta sonları da yıkanmaları için evlere gönderilir.

Öğle yemeği saati geldiğinde eller yıkanarak yemekhanedeki masaya oturulur. Akran öğrenmesi tekniğinin uygulandığı yemeklerde herkes tabağındaki yemeği kendisi yer. Öğretmen gözetiminde yeterli süre verilere öğrencilerin kendi kaşık ve çatallarını kendileri kullanarak yemekleri bitirmeleri sağlanır. Yemekten sonra eller yıkanır, çocuğun tuvalet alışkanlığına bağlı olarak çocuk tuvalete götürülür veya bezi değiştirilir. Ardından her çocuk kendi yatağına yatarak güzelce mışıl mışıl uyur. Öğlen uykusu uyumayan çocuklar sınıfa geri dönerek serbest oyun oynar.

Tırtıl Yuva Koza Sınıfı

Tırtıl Yuva’daki tüm sınıflarda olduğu gibi Koza sınıfında da tam zamanlı İngilizce eğitimi, robotik kodlama ve satranç dersleri verilmektedir.

36 – 48 ay çocukların en hareketli olduğu dönemlerden bir tanesidir. Bu dönemde çocuklar çok hareketli ve yeniliklere ilgili olurlar. Bu da zaman zaman bulundukları ortamı tehlikeli hale getirmelerine neden olur. Çocukların bu durumları göz önüne alınarak hazırlanmış sınıfımızdaki tüm pencerelerde kilit bulunmaktadır. Bu yaştaki çocukların ilgi duyduğu nesneler arasında yer alan prizleri ellemeleri de onlar için ciddi derecede tehlikelidir. Bu durumların önüne geçmek için sınıfımızdaki tüm prizlerde priz kapağı bulunmaktadır.

Çocukların rahatça uymasına uygun hale getirilen sınıfımızda mümkün olduğunca az mobilya bulunmaktadır. Sınıfımızın kırtasiye ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için uygun dolaplarımız sınıfta mevcuttur. Sınıflarda az dolap bulundurup fazla malzemeleri depo alanımıza kaldırarak sınıfın içerisindeki boş alanın daha geniş bırakılması amaçlanmakta çocuklarımız rahatça serbest oynamaktadır.

Yaş gurubunun özelliklerine uygun olarak oynayabilecekleri oyuncakların bulunduğu sınıfımızda birçok legolar, tahta bloklar, masa oyunları bulunmaktadır.

36 -48 ay grubu Koza sınıfımız

Belirli aralıklara sınıfımızda hikaye saati yapılmakta ve çocukların dinleme alışkanlıklarını geliştirmeleri hedeflenmektedir. Çocukların hikaye saatinde daha rahat edebilmeleri amacıyla özel olarak hazırlanmış koltuklar ve çocukların ilgisini çeken rengarenk minderler bulunmaktadır.

3 yaş grubundaki çocuklar tuvalet eğitimine başlangıç aşamalarında olup sık sık tuvalete gitme ihtiyacı duyabilirler. Sınıfımız tuvalete yakın olması sayesinde çocuklar daha hızlı bir şekilde ulaşması sağlanabilir. Çocuklar için her gün aynı saatte tuvalet saati yapılmaktadır. Bu saatler dışında da çocuklar istedikleri zamanda da tuvalete götürülmektedir. Tuvalette bulunan liste sayesinde çocuğun tuvalete gitme sayısı takip edilmekte ve normal olmayan sayılar olması durumunda hızlı bir şekilde inceleme yapılmaktadır.

Sayı ve çizgi çalışmalarını daha eğlenceli hale getirmek için sınıfımızda bulunan kara tahta, yazı tahtası bulunmaktadır. Rengarenk tebeşirler sayesinde etkinliklerdeki dikkat süresi daha da artmaktadır. Yazı tahtasında kullandığımız büyük tahta kalemleri kalem tutma alışkanlıklarını daha kolay kazanmaları sağlamaktadır.

Sınıfımızda bulunan panoda çocukların gün içerisinde yapmış oldukları etkinlikler asılmaktadır. Günlük değişen etkinlikler ile birlikte çocukların özgüvenlerinin gelişimleri desteklenmektedir.

Atakum 3 Yaş Kreş

Atakum kreş firmalarından Tırtıl Yuva’da 3 yaş kreş hizmeti vermekte olan Koza sınıfı hakkında daha detaylı bilgi almak için 0362 438 1 777 numaralı telefondan destek alabilir ve bizi ziyarete gelebilirsiniz.