Tırtıl Yuva 2012 yılında kurulmuş olup Atakum Mimar Sinan bölgesinde ciddi güven ve başarı sağlamış okul öncesi kurumudur. 2-6 yaş grubu çocuklara anaokulu ve kreş hizmeti vermektedir. 2019 yılında yenilenen yüzü, deneyimli kadrosu, çocuk gelişimi sektörünün içinden gelen idarecisi ile gelecek nesillere iz bırakmaya ve hayatlara dokunmaya devam etmektedir.

Kurumumuzda öğrencilerimizin yaşayarak ve eğlenerek öğrenebilmeleri etkinlikler ve programlar hazırlanmakta olup kalıcı ve keyifli öğrenmeyi hedefliyoruz. Okul öncesi olarak belirlenen 0-6 yaş grubunun en temel ihtiyacı ve işi oyun oynamak olup oyunlar ile yaptığımız çalışmaları keyifli hale getiriyoruz.

Misyon

Kurumumuz 2-6 yaş arası çocuklara en iyi kaliteli sağlıklı güvenilir hizmeti vererek anne ve babaların en değerli varlıkları olan çocuklarını güven dolu bir ortama emanet edebilmelerini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Yeniliklerle dolu faaliyetlerine devam etmektedir.

Vizyonumuz

Milli eğitim bakanlığının belirlemiş olduğu eğitim öğretim müfredatı doğrultusunda, buna ek olarak tüm dünyaca kabul gören montessori, çoklu zeka kuramı, beyin geliştirici scampper teknikleri, reggio emilia yaklaşımı değerler eğitimi programları ile harmanlanmış müfredatımız ile geleceğe emin adımlarla yürüyen nesiller yetiştiriyoruz.