Anaokulu çocukların eğitim hayatlarına başlamadan önce yaptıkları son ve en önemli provadır. Severek geldikleri anaokulu yaşamlarının devamındaki okulu sevme alışkanlığını kazanmaları için çok önemli bir adım olacaktır. Bu bilinçle yürütmekte olduğumuz Atakum anaokulu hizmetlerimizle çocuklarınızın okulu sevmeleri odaklı çalışmalar yürütüyoruz.

Atakum Tırtıl Anaokulu Anasınıfı

Okulu sevme odağımızın yanında çocukların 1. sınıfta yapacağı çalışmalara kolaylık sağlaması ve destek olması amacıyla eğitsel çalışmalar da yürütülmektedir. Çizgi çalışmaları, rakam çalışmaları, dergi çalışmaları eğlence içerisinde yürüttüğümüz eğitsel çalışmalardır.

Zihinsel gelişimini destekleyecek olan birçok eğlenceli oyunla vakitleri mümkün olduğunca daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyoruz. Robotik kodlama, satranç gibi zeka oyunları ile çocukların gelişimleri için destek sağlamaktayız.

Konsantrasyon Becerisi Kazanma

Sınıf mevcudumuzun az olması sayesinde her çocuk için ayrı ayrı ilgilenme fırsatı yakalıyoruz. Bu sayede yaş grubunda bulunması gereken dikkat süresi ve gerekli konsantrasyon sürelerinin sağlanabilmesi için gerekli bireysel çalışmalar yapılabilir.

Düzenli ve Programlı Çalışma

Okulumuzda yaptığımız tüm eğitsel faaliyetler, oyunlar ve günlük yaşam aktiviteleri belirli program dahilinde devam etmektedir. Bu sayede belirli bir düzen içerisinde ve bir sonraki adımlarını programlamaya alışmaktadır.

Öğrenme Alışkanlığı Kazanma

Günlük programlar hazırlayarak ne zaman hangi uygulamanın yapılacagını belirliyoruz. çocugun okula geldikten sonra dinlenme,yemek yeme,ödev yapma,oyun ve kitap okuma gibi her gün yaptıgı etkinliklerin belirlenmesi ve hangi saat dilimlerinde yapılacagının belirleyerek uyguluyoruz.. Burada önemli nokta; çocugun dikkat süresi ve kalitesinin yüksek oldugu bir zaman dilimine egitsel faaliyetlerle geçilmesini saglıyoruz.

Özgüven ve Sosyalleşme

özellikle çocuklarımızın yapabildikleri olaylara onları dahil ederek kendilerini iyi hissetmelerini saglıyoruz.onlara olan sevgimizin başarı yada başarısızlıklarına baglı olmadıgını onları daima sevdigmizi hissettiriyoruz.eksikleri ve kusurlarını kabullenmelerini bunun yanı sıra iyi ve kuvvetli oldukları yanları ile gurur duyabilmelerini saglıyoruz.okul içerisinde arkadaşlarına şarkı,drama,tiyatro etkinlikleri yaparak cesaretlenmeleri ve özgüven kazanmları saglıyoruz.

Motor ve Bilişsel Becerilerin Gelişmesi

Öz bakım işleri olan diş fırçalama,çatal bıçak kullanma, kutu kapakları açma, giyinme, yazma, kesme ve kalem kullanma gibi eylemlerin geliştirilmesi için gereken motor becerilerini yaptırıyoruz. Kaba motor becerilerinin gelişmesi için jimnastik alıştırmalara özen gösteriyoruz.

Tırtıl Anaokulu Tuvalet

Doğal Ortam

3 Öğün Beslenme

Okulumuzda her gün çocuklarımız için sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Çocuklarımız öğünlerin her birini her gün aynı saatte yemeyi öğrenir. Yemeklerini kendi yiyen çocuklarımız yemek boyunca öğretmenlerinin gözetimi altındadır. Yemeklerin tamamı internet sitemizde aylık olarak yayınlanır.sevmedikleri yemekleri birbirlerinden etkilenerek

Tırtıl Anaokulu Yemekhane

Günlük Yaşam Becerileri

Çocuklarımız için hazırlanmış olan ortamda onlara zarar gelmeyecek şekilde günlük hayatta karşılarına çıkabilecek birçok durumu onlarla birlikte öğreniyor ve tecrübe ediniyoruz. Kıyafet katlama, masa toplama, vida sıkma, yemek yapma, saç toplama vb. aklınıza gelebilecek birçok günlük yaşam becerilerini deneyerek öğreniyoruz.

Sınıfımız

Okulumuzda çocuklarımız kendi yaş gruplarına uygun çocuklarla aynı sınıfta yer almaktadır. Sınıfımızda sadece 60 ay ve üzerindeki yaş grubunda çocuklar bulunmaktadır. Bu yaş grubuna ait oyuncak ve eğitici materyallerin bulunduğu sınıflarımız hakkında detaylı bilgi almak için sınıf sayfasını inceleyebilirsiniz.

Atakum Tırtıl Anasınıfı

Değerler Eğitimi

Hangi derse nasıl çalışılmalı; matematik : bol pratik yapılmalı Türkçe ; hızlı okuma ve anlam kazanma çalışması yapılmalı

Anaokulu egitiminde çocuk ; Kendi işini yapmayı ögrenir,kendi yemeye ve giyinmeye alışır.Kalem kullanma,kesme, yapıştırma gibi fiziksel faaliyetler ile ince motor becerileri gelişir. Koşma , tırmanma,fırlatma , zıplama gibi faaliyetlerle de kaba motor becerileri gelişir. Rutine veprogramlı yaşamaya alışacagı için,ilkokula başlarken geçiş ve alışma sürecini daha kolay atlatır.

Atakum Tırtıl Anaokulu Ücretleri

60 ay ve üzeri için vermekte olduğumuz anaokulu hizmetleri için öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlayacak ve aile bütçelerinizi çok etkilemeyecek özel fiyatlar belirledik. Sınırlı kontenjanın olduğu Atakum anaokulu fiyatları için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Egitim sistemimiz

-el göz koordinasyonu açısından sanat etklinlikleri.

-kalem tutma.

-çizgi çalışması

-sayı ve kavram çalışmaları

-fen ve doga etkinlikleri

-Basit toplama-çıkarma

-beden gelişiimi için oyun etkinlikleri

-tam zamanlı ingilizce

-türkçe dil etkinlikleri(tekerleme,şiir,şarkı,bilmece,hikayeler)

-yaratıcı drama

-degerler egitimi

-dokunsal oyunlar

-akıl oyunları

Çizgi çalışması
Kalem tutma becerileri
Sayı ve kavram çalışmaları
El göz koordinasyonu geliştirici sanat etkinlikleri
Fen ve doğa etkinlikleri, deneyler
Basit toplama ve çıkarma işlemleri
Beden gelişimi için oyun etkinlikleri
Belirli gün ve haftalar ve takip eden konu anlatımları
Türkçe dil etkinlikleri
Tam zamanlı İngilizce
Yaratıcı drama
Akıl oyunları (Satranç, STEM, Robotik)
Değerler eğitimi
Duyusal aktiviteler
Sınıf öğretmeni tavsiyelerine göre ilkokul hazırlık çalışmaları