Sevgili velilerimiz, çocuklarımız doğduğu andan itibaren doğası gereği sosyalleşmeye hazırdır. Bu sosyalleşme süreci kreş dönemiyle hız kazanır.

Kreşte çocuğun bir sınıfı ve güven duyduğu öğretmeni olur. Zaman geçtikçe çocuğunuz öğretmenine ve okuluna alışmış sosyalleşmiş olur. Ancak bazı dönemlerde öğretmenine o kadar alışır ve bağlanır ki okula bir branş öğretmeni geldiğinde branş öğretmenini kabullenemez. Benzer şekilde okuldaki diğer sınıfların öğretmeni bir yönerge verdiğinde “Sen benim öğretmenim değilsin, banane!” diyerek yönerge almayabilir. Aynı şekilde ilkokula geçtiğinde ise hep kreş öğretmenini arar ve ondan koptuğu için travma yaşayabilir.

Bizler çocuk psikolojisini ve gelecekte yaşanabilecek her türlü durumu göz önünde bulundurarak yeni bir uygulama ile öğrencilerimize hitap ediyoruz.

Genel işleyişimizde okulumuzda her sınıfın bir öğretmeni olacak şekilde düzenleme yapıyor ve sınıflarımızı oluşturuyoruz. Yukarıda öngördüğümüz olumsuzlukların yaşanmaması için haftanın belirli gün ve saatlerinde öğrencilerimize sürprizler yaparak öğretmenlerimizin sınıflarını değiştiriyoruz. Bu sayede çocuklarımız farklı yetişkin otoritesine de hazır, daha çok sosyalleşen ve başka bir öğretmenin başka bir özelliği ile eğlenen mutlu olan çocuklar haline geliyorlar.

Tırtıl Yuva olarak hayata geçirdiğimiz uygulama sayesinde öğretmenlerin sadece kendi öğrencilerini değil okuldaki tüm öğrencilere ve özelliklerine hakim olmasını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin de farklı yetişkenlerden yönerge almaya hazır hale gelerek daha sosyalleşen bireyler olmalarını hedefliyoruz.

Sosyalleşiyoruz
Etiketlendi: