Tırtıl Yuva ve Gündüz Bakım Evi Kelebek Sınıfı 48 – 60 yaş grubu çocuklar için kreş ve anaokulu hizmeti sunmaktadır.

Kelebek Sınıf Özellikleri

Atakum kreş ve anaokulları arasında yer alan Tırtıl Yuva’nın Kelebek sınıfı çocukların gelişimi için farklı oyuncak ve donanımlara sahiptir. Sınıfımızın girişinde sınıfımızın adına uygun Tırtıl ve Kelebek görsellerimiz bulunmaktadır. Kapımızda yer alan süsler ile çocuklarımız sınıflarını daha çok severek gelmektedir .Bloklar, resimli kitaplar, boyalar, dergiler, legolar, evcilik oyuncakları, masa oyuncakları gibi birçok oyuncak sınıfımızda mevcuttur. Çocukların öğrenmelerini eğlenceli hale getiren şarkıları dinleyebilmek için müzik sistemi mevcuttur. Ayrıca öğrencilerin eşyalarını koyabilecekleri kişisel dolapları sınıfımızda bulunmaktadır.

Salgın hastalık nedeniyle her çocuk için kendi tanıyabileceği figürler olan sandalyeleri bulunmaktadır. Günde 3 defa ateş ölçümü yazılmaktadır. Çocukların kendilerine ait kolonyalarını dolapda bulunduruyoruz ve gün içerisinde kullanıyoruz. Her Cuma günü sınıfımız ve oyuncaklarımız dezenfekte ediliyor.

Tırtıl Yuva Kelebek Sınıfı
Tırtıl Yuva Kelebek Sınıfı

İyi bir gündüz kreş programı çocuğun gelecekteki başarısını pozitif yönde etkiler. Çocuklara sunduğumuz sakin ve sevecen yaklaşım ile onların davranışlarını kontrol etmelerini kolaylaştırıyoruz. Grup oyunları ve ortak işbirliği oyuncaklarımız ile çocukların daha sosyal olmaları sağlanır.

Her çocuğun becerisi ve ilgisi birbirinden farklı olduğu için her çocuk özeldir. Sınıfımızda gelişim düzeyleri farklı olan çocuklar bulunmaktadır. Her çocuk farklı olduğu için aynı etkinlikle de öğrenemeyebilir. Bu nedenle kelebek sınıfımızda farklı yollar ile öğrenmelerini destekliyoruz. Çocuklarımızın potansiyellerine uygun, kaynaştırma eğitimleri yapıyoruz. Kaynaştırma eğitimi ile akranları ile onları toplumun bir parçası haline getirmeye çalışıyoruz.

Sınıfımızda yoga, drama, satranç, resim, montessori, ritim ve İngilizce dersleri veriler çocukların gelişimleri sağlanmaktadır. Yapmış olduğumuz eğitimlerimizin içerisinde derslerimizi daha eğlenceli hale getirmek için farklı oyun ve etkinlikler mevcuttur.

Ayrıca çocukların yaş ve gelişim özelliklerine göre atölyeler yapıyoruz. Kinetik kum, çamur, duyu atölyesi ile çocuklar eğlenceli vakitler geçiriyoruz.

Tırtıl Yuva Kelebek Sınıfı Oyuncaklar

Belirli aralıklarla 4-6 yaş kreş için hazırlanmış hikaye kitapları ile hikaye saatleri yapıyoruz. Çocukların dikkatle takip ettikleri hikaye etkinliklerinin sonunda çocukların kitapları anlatmaları sağlanır. Bu sayede hem çocukların kendilerini daha iyi ifade etmeleri hem de daha iyi dinleme alışkanlıkları kazanması sağlanır.

Çocuklarımız okula keyifle geliyor, velilerimizde güvenle okula teslim ediyor. Atakum kreş tavsiye konusunda hazırlanmış veli yorumlarımız için Youtube kanalımızdaki videoları inceleyebilirsiniz.

Keyifli ve eğitici vakitler geçirdiğimiz sınıfımızda sizde yer almak ve daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İletişim sayfasındaki formu kullanarak veya 0362 438 17 77 ve 0532 720 54 56 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.