Samsun Tırtıl Yuva 24 -36 aylık yaş grubundaki çocuklardan oluşmaktadır.

Çocuklarımız sabah yuvamızdaki kahvaltı ile güne başlangıç yaparlar. Kahvaltıdan sonra çocuklar grup halinde veya bireysel olarak öğretmenleri gözetiminde istedikleri gibi serbest olarak oynarlar.

tırtıl yuva - samsun kreş
Tırtıl Yuva Tırtıl Sınıfı – Samsun Kreş

Sınıfımızda bulunan oyuncaklar yaş düzeyine uygun, büyük, geniş, ağızlarına alamayacakları şekildedir. Sınıfımızda evcilik köşemiz, peluş oyuncaklar, oyuncak mutfak aletleri, bebekler bulunmaktadır. Büyük genişlikte oyuncak arabalar ve bloklar çocuklarımızın sürekli oynadığı oyuncaklardır. Serbest zamanlarda çocuklar öğretmenlerinin gözetimi altında sınıfın istedikleri alanında oyun oynuyorlar.

Tırtıl Sınıfı Oyuncaklar

Serbest zaman etkinlikleri sonrasında çocuklar oyuncakları yerlerine uygun şekilde toplatılarak toplama alışkanlığı kazandırılır.

Tırtıl Sınıfı – Tırtıl Yuva
Atakum Kreş Tırtıl Yuva Tırtıl Sınıfı
Tırtıl Sınıfı – Tırtıl Yuva

Günlük Etkinlikler

Çocuklarımızın gelişim alanlarına uygun günlük konularımıza göre montesori, zeka oyunları, sanat etkinlikleri, anadili etkinlikleri, müzik etkinlikleri (müzik etkinliği köşemizde marakas, tef, davul, eşliğinde şarkılar söylenerek ritm tutturulur), hikaye etkinliği verilir.

3 yaş altındaki çocukların hasta olma olasılığı ilerleyen yaşlara göre daha yüksektir. Bu nedenle etkinlikler bitip yemeğe geçmeden önce mutlaka tüm çocukların ellerinin ayrı ayrı yıkanması sağlanır.