Tırtıl Yuva Atakum Kreş Uyku Odası

Çocuktan çocuğa değişkenlik göstermekle birlikte çocuklar genellikle 3 – 3,5 yaşına kadar öğlen uykusuna yatar. Bir çocuğun ideal öğlen uyku süresi yaklaşık olarak 2 saattir.

Atakum Kreş Tırtıl Yuva olarak çocuklarımızın bu ihtiyaçlarını karşılamaları için hizmet veriyoruz. Çocukların öğlen uykuları için yeterli uyku odası ile ihtiyaç duyan tüm çocuklarımız uykuya yatıyor. Koyu renkli perdeler, uyku stickerları ve uyku nesneleri sayesinde minik yavrularımızın uyumasını kolaylaştıracak ortam sunulur. Uyku odası çocuklar uykuya girmeden önce en az yarım saat havalandırılarak daha sağlıklı ortamda uyumaları sağlanır.

Tırtıl Yuva Uyku Odası

Hemen hemen her çocuğun uyuma şekli farklıdır. Tırtıl yuva’da çocukların alışık oldukları uyuma şekillerine uygun, onların uykuya geçmesi sağlanır. Çocuklarımızın uyumasını kolaylaştıracak ninniler, sakinleştirici müzikler dinletiyoruz. Çocukların istediği uykuya geçiş şekline göre saçını okşama, sırtını okşama, elini tutma, yanında yatma vb. gibi destekler sunuyoruz.

Çocuklar Ne Zaman Öğlen Uykusuna Yatar?

Öğlen uykusuna yatmayan veya yeterli süreleri uyumayan çocuklar hırçın, huzursuz ve sinirli olurlar. Bu da gelişimleri için uygulanan etkinlik ve oyunlardaki verimlerinin düşmesine neden olur. Bu nedenle kreşimizde bulunan bu yaş aralığındaki tüm çocuklar biyolojik saatlerine göre uykuya yatırılır. Yeterli uyuma süresine ulaşıldığında çocuklar uyandırılır.

Tüm Çocuklar Aynı Anda Nasıl Uyuyor?

Tüm çocuklar aynı anda uykuya dalmaz.Ancak biyolojik saat olarak birbirine yakın kendi biyolojik uyku saatinde uyur. Loş ortam, dinlendirici müzik, uykuya geçiş nesneleri, uyumaya yardımcı öğretmen desteği ile çocukların uykuya dalma saatleri aynı anda uyumaya yakın şekilde birbirlerine yaklaştırılır.

Çocuklar uykuya daldıklarında yanlarında mutlaka bir öğretmen bulunur. Bir çocuk uyandığında uyanan çocuğa hemen müdahale edilerek saate bağlı olarak uyumaya devam etmesi veya sessizce yatağında dinlenmesi sağlanır. Bu sayede uyanan çocukların uyuyan çocukları uyandırmaları engellemiş olur.

Sizde Atakum kreş firması olan Tırtıl Yuva’da verilmekte olan diğer bakım ve eğitim hizmetleri için sitemizi inceleyebilir (0362) 438 17 77 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tırtıl Yuva’da Uyku Saati
Etiketlendi: