Teknoloji çağında doğmuş olan çocukların teknolojiden destek alınmadan büyütülmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Ancak teknolojinin doğru yönlerinin kullanılıp amaç olarak değil daha iyi yetiştirilmesindeki amaç olarak kullanılması gereklidir. Sahip olduğu teknolojiler açısından Samsun’un ve Türkiye’nin en iyi kreşi olarak gösterilebilecek olan Tırtıl Yuva’da birçok yazılım, dijital içerikler ve analizler çalışan ekip tarafından geliştirilmektedir.

Öğrenci Takip Sistemi

Kreş bünyesinde hazırlanmış olan öğrenci takip sistemi ile öğrencilerin bilgileri detaylı olarak kayıt edilmektedir. Yapılan etkinlikler ve etkinlikler sonrasında öğrencilerin evdeki davranışları ve gelişimleri incelenmektedir. Bu incelemeler doğrultusunda farklı etkinlik ve dersler ile uygulanacak olan etkinlik takvimi hazırlanmaktadır. Yapılan analizler sayesinde öğrencilerin daha iyi gelişim sağlamaları ve daha takip edilebilir gelişim sağlanmaktadır.

İnternet ve Youtube Bağımlılığı

Son dönemde internet hızlarının artması birçok cihazdan internete kolay erişebilme ile birlikte Youtube ve internet bağımlılığı arttı. Birçok çocuk gerek anne ve babaların yoğun günlük temposundan gerekse de eğlenceli vakit geçirdiği düşünüldüğünden bu platformlardaki videoları oyunları izlemektedir. Maalesef Youtube’da bulunan videoların büyük bir çoğunluğu ticari amaç barındırmaktadır. Aşırı canlı renkler, hareket geçişleri ile çocuğun etkilenmesi ve sürekli izlemesi sağlanmaktadır. Bu tarz videoların çocuğun fiziksel ve zihinsel gelişimine katkısı bulunmamaktadır. nedenle çocuğun herhangi bir hareket ya

Tırtıl yuva olarak Youtube üzerinde çocukların izleyebileceği reklamsız videolar ile gelişimlerine katkı sağlıyoruz. Kreş içerisinde yapmış olduğumuz günlük etkinlikleri video izlediği sırada çocuğun birlikte yapabileceği zaman aralıklarını tanıyarak kaliteli video içerikleri hazırlıyoruz. Çocukla birlikte etkinlikleri yaparak çocuğun fiziksel ve zihinsel olarak gelişimine katkı sağlıyoruz.

3 Boyutlu Yazıcı İle Özel Oyuncak Üretimi

Birçok son teknolojinin kullanıldığı kreşte uyguladığımız en önemli farklılardan bir tanesi de 3 boyutlu yazıcı ile özel oyuncak üretimidir. Sağlıklı malzemeler yardımı ile çocukların ihtiyaç duyduğu ve gelişimine daha fazla katkı sağlayacak olan oyuncaklar uzman öğretmenlerimiz tarafından belirlenir. Daha sonra teknik ekibimiz tarafından gerekli çizimler yapılarak bu oyuncakların üretimi gerçekleştirilir. Öğretmenler tarafından kontrol edilen ve çocukların sağlığına herhangi bir zarar verme ihtimali bulunmadığı onaylanan oyuncaklar çocukların kullanımına sunulur.

Samsun Atakum Tırtıl Yuva

Bu yazı Muhammet Selman Ayas tarafından hazırlanmıştır. Atakum kreş hizmeti vermekte olan Tırtıl Yuva ile alakalı daha fazla bilgi almak için 0532 720 54 56 ve 0362 438 17 77 numaralı telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

Tırtıl Yuva Teknolojileri
Etiketlendi: