Bizler çocuklarımıza beceri ve yaratıcılıklarını özgürce ortaya koyabilecekleri bir öğrenme ortamı hazırladık.

Tırtıl Yuva Eğitimcileri olarak sorumluluğumuzun çocuklarımıza sosyal, paylaşımcı, kendine güvenen ve gelişen dünyamıza uyum sağlayabilen bireyler yetirtirmek olduğuna inanıyoruz.

Başarı çok yönlüdür, akademik başarı, mutluluk ve sosyal değerlere sahip olmadıkça hayat başarısını getirmez. “MUTLU ÇOCUK ÖĞRENİR…

tırtıl yuva atakum kreş

Eğitim Programımız

Her yaş grubu için özel olarak hazırlanmış eğitim programımızda oyun, eğitim programımızın temelini oluşturur. Çünkü çocukların en temel ihtiyacı oyun ve sevgidir. Oyun oynarken kendini ifade etmeyi, keşfetmeyi, hayal gücünü kullanmayı ve becerilerini geliştirmeyi kullanır. Bu doğrultuda hazırlanmış eğitim programımızdaki amacımız; psikolojik olarak güçlü ve mutlu, akademik olarak başarılı çocuklar yetiştirmektir.

Çocuklarımızın hepsi farklı kişilik özelliklerine ilgi, yetenek ve farklı öğrenme yapılarına sahiptir. Bu nedenle Tırtıl Yuva “Çoklu Zeka Kuramı” ve “Proje Temelli Öğrenme”yi ölçüt olarak çocuğumuzun kendini çok boyutlu geliştirebileceği eğitim sistemini ilke edinir.

Okulumuz, anne babasından ilk defa ayrılan çocuklarımızın kendilerine güvende hissedebilecekleri bir ortam hazırlayarak eğitime başlar. Bu ortamda, yaşıtları ile iletişim kurabilmelerini sağlamak, dil becerilerini geliştirmek, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak, kavram çalışmalarıyla hayal güçlerini kullanmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.

Bu hedefler doğrultusunda hazırlanmış programımızda dil etkinlikleri, konuşma, dinlenme, anlama, yaratıcılık, dikkat yoğunlaştırma etkinlikleri, değerler eğitimi, problem çözme, matematik, deneysel çalışmalar, el göz koordinasyonu, jimnastik, resim, satranç, drama, yoga, müzik, orff(ritm), bilgisayar ve eğitsel geziler gibi aktiviteler yer almaktadır.

  • Geçerliliğini tüm dünyada kanıtlamış çoklu zeka kuramı
  • Proje temelli öğrenme
  • Performans kaygısından uzak hobi dersleri
  • Program akışına göre seçilmiş gezi ve gösteri programları
  • Aileler ve çocuklar için psikolojik danışma hizmetleri
  • Sağlıklı ev yapımı dengeli ve ekolojik beslenme programı
  • Çevreye duyarlı ürünlerle yapılmış temizlik ve hijyen
  • Güvenli, eğlenceli oyun bahçesi
  • Aylık doktor kontrolü

sizleri bekliyor…